تازه های اخبار تازه های اخبار

زنجان یکی از استانهای پیشرو درحوزه طرح اقدام ملی مسکن

نشست خبری با اصحاب رسانه زنجان

 به گزارش روابط عمومی زنجان، سلمان داشاد مدیر شعب استان زنجان در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت 25 دی ماه سالروز هشتاد و دومین سال تاسیس بانک عنوان کرد :  بانک مسکن به عنوان تنها فعال در حوزه بخش مسکن، بیشترین تسهیلات پرداختی در این حوزه را داشته است. استان زنجان در طرح مسکن مهر جزو استانهای پیشرو کشور محسوب بود و در حال حاضر نیز یکی از موفقتریناستان‍‌های در طرح اقدام ملی مسکن است.

مدیر شعب با بیان این که بانک مسکن در اجرای سیاستهای دولت، تنوع تسهیلاتی بالایی دارد که تسهیلات روستایی، حوادث غیرمترقبه، ازدواج، بافت فرسوده و غیره نمونه آن است، ابراز کرد : از سال 1398 طرح بزرگ اقدام ملی مسکن به بانک مسکن محول شد تا در حوزه تامین مالی و پرداخت تسهیلات طرح مذکور فعالیت نماید.

وی با اشاره به این که بیش از یک سوم واحدهای احداثی سطح کشور از تسهیلات بانک مسکن استفاده کردند و این نمایانگر پرتفوی بزرگ بانک می باشد، افزود : ما مفتخریم که این طرح عظیم و بزرگ به بانک مسکن محول شده است و ضمن اعلام آمادگی، امیداوارم با همت و تلاش همکاران گرامی این طرح را به نتیجه برسانیم.

داشاد همچنین در خصوص تعداد متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن گفت : تاکنون بیش از 9 هزارو 615 نفر متقاضی طرح اقدام ملی مسکن توسط راه و شهرسازی استان زنجان به بانک معرفی و نسبت به واریزیهای آورده خود اقدام و همچنان نیز ادامه دارد.

مدیر شعب در خصوص نحوه اجرای پروژه های طرح مذکور، ابراز داشت : متناسب با واریزهای متقاضیان، پرداخت ها را داریم و تاکنون با معرفی 1182 نفر از مشمولین توسط اداره راه و شهر سازی استان که متولی اصلی طرح اقدام ملی مسکن است، حدود 840 میلیارد ریال به پروژههای که عقد قرارداد شده و به تناسب پیشرفت پروژه ها از محل آورده متقاضیان به پروژه مربوطه اختصاص یافته است.

داشاد در ادامه ضمن مقایسه مجموع تسهیلات پرداختی طی 9 ماهه امسال با مدت مشابه سال قبل تصریح کرد : در 9 ماهه امسال و سال گذشته به ترتیب بیش از 3 هزار و  825  میلیارد ریال و 2 هزار و 130 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که حاکی از رشد بیشا ز 80  درصدی تسهیلات استان است.

وی در ادامه این نشست خبری به اصحاب رسانه گفت :  بانک مسکن به منظور حمایت از مشتریانی که به علت شیوع کروناویروس دارای اقساط معوق هستند، طرح مهراندیش و برای کاهش هزینه های تسهیلات، طرح 82  را به مرحله اجرا گذاشته است.

مدیر شعب در جهت تشریح طرح مهراندیش اضافه کرد : به منظور ایجاد شرایط و مشوقهای لازم برای مشتریان دارای اقساط مقوق به ویژه با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی اقشار جامعه، هیئت مدیره بانک، طرح مهراندیش را که شامل بخشودگی 6 درصد خالص جرائم تسهیلات صرفا ًبه نسبت واریز نقدی از تاریخ 99/09/20 لغایت 99/12/20 به مرحله اجرا گذاشتند.

داشاد همچنین در تشریح طرح 82 گفت :  با توجه به رسالت بانک مبنی بر کمک به خانهدار شدن اقشار مختلف و به منظور تقویت قدرت خرید متقاضیان مسکن و کاهش هزینههای اخذ تسهیلات برای مشتریان، مقرر شده تا تمامی متقاضیانی که از تاریخ 99/10/25 لغایت 99/11/22 به مناسبت هشتادودومین سالروز تاسیس بانک و ایام دهه فجر، قصد بهرهمندی از تسهلات خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن را دارند با در نظر داشتن شرایط بانک بتوانند حداکثر 50 درصد از مبلغ تسهیلات قابل پرداخت از محل اوراق گواهی حق تقدم را از محل منابع بدون سپرده دریافت کنند.

آخرین بروزرسانی 1399/11/5