تازه های اخبار تازه های اخبار

دیدار مدیر شعب البرز و معاون

تقدیر معاون برنامه ریزی استانداری البرز از عملکرد بانک مسکن

درآستانه میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص)و امام جعفر صادق(ع)و همزمان با هفتادوپنجمین سالروز تاسیس بانک مسکن نشست مشترکی با حضورفریبرز نعیمی مدیر شعب استان البرز و دکتر مظفری معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری البرز برگزار شد.

درآستانه میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص)و امام جعفر صادق(ع)و همزمان با هفتادوپنجمین سالروز تاسیس بانک مسکن نشست مشترکی با حضورفریبرز نعیمی مدیر شعب استان البرز و دکتر مظفری معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری البرز برگزار شد.

درآستانه میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص)و امام جعفر صادق(ع)و همزمان با هفتادوپنجمین سالروز تاسیس بانک مسکن نشست مشترکی با حضورفریبرز نعیمی مدیر شعب استان البرز و دکتر مظفری  معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری البرز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت البرز ،در این نشست که معاون مالی و رییس دایره امور اعتباری مدیریت استان نیز حضور داشتند ،فریبرز نعیمی در خصوص جایگاه و توانمندیهای بانک گفت: بانک مسکن به عنوان یک بانک دولتی همواره در اجرای سیاستهای کلان اقتصادی دولتها در حوزه ساخت و ساز نقش ارزنده و مهمی را ایفا نموده است.
نعیمی با اشاره به پرداخت 22هزارو دویست میلیارد ریال تسهیلات جهت ساخت 91655وحد مسکونی مهر در سطح استان،بهره مندی 186واحد مسکونی در بخش نوسازی بافت فرسوده از تسهیلات بانک مسکن به  ارزش 35میلیارد ریال و 792واحد مسکونی روستایی به مبلغ79میلیارد ریال را تنها بخشی از فعالیتهای بانک مسکن از زمان آغاز اجرای طرح مهر عنوان کرد.
مدیر شعب البرز با اشاره به  لزوم بازپرداخت منابع بانک خواستار همکاری همه جانبه تمامی ادارات و ارگانهای مسیول در راستای وصول مطالبات بانک با هدف تکمیل چرخه پرداخت مجدد تسهیلات به سایر اقشار جامعه شد.
وی گفت:ضروری است نهادهای مرتبط در وصول مطالبات که به نوعی منابع بیت المال محسوب می شود همکاری های سازنده ای را بانک داشته باشند.
نعیمی با اشاره برخی مشکلات موجود در روند فروش اقساطی واحدهای مسکونی مهر خواستار تشکیل کارگروه های مشترک با حضور تمامی سازمانها و نهادهای ذیربط در این پروژه با هدف تسریع در رفع مشکلات متقاضیان ،اجرای تاسیسات زیربنایی و بازپرداخت منابع بانک شد.
مدیر شعب البرز در ادامه از معاونت برنامه ریزی استاندار خواست،بمنظور کمک به تجهیز منابع و ارایه خدمت بیشتر و بهتر به مردم و متقاضیان بویژه اقشار متوسط وآسیب پذیر و با هدف توانمندسازی قدرت اعتباری بانک از شرکت ها و موسسات و پیمانکاران عمده ای که در بخش های عمرانی استان مشغول به خدمت و فعالیت هستند  دعوت شود تا با بانک مسکن همکاری و از محصولات و خدمات بانک نیزاستفاده نمایند.فریبرز نعیمی مدیر شعب البرز سپس به موضوع افزایش سقف تسهیلات مسکن اشاره و تصویب پیشنهاد بانک مسکن را در راستای افزایش توان و قدرت خرید خانوار عنوان کرد و گفت: تا پایان سال 91 سهم مسکن از هزینه‌ خانوار در کل مناطق شهری کشور 33‌درصد بود و این رقم برای روستاها 18‌درصد و در تهران حدود 45‌درصد است که البته این آمار مربوط به پایان سال 91 است که با توجه به افزایش تورم امروز این رقم افزایش یافته است نعیمی تاکید کرد: وام 50 میلیون تومانی که به زوج‌های جوان پرداخت می‌شود از دیگر ممصوبات بانک مرکزی بوده که با پیشنهاد بانک مسکن به تصویب رسیده است.
.دکترمظفری نیز در این دیدارضمن تشکر ویژه از بانک مسکن گفت : از تجربه بانک در بخش ساخت و ساز واحدهای مسکونی مناسب برای مردم باید استفاده کرد.
وی تاکید کرد:سایر بانکها نیز با الگو قرار دادن عملکرد بانک مسکن در زمینه ساخت و ساز و کمک به عرضه واحدهای مسکونی با قیمت مناسب می توانند کمک فراوانی به متعادل کردن بازار مسکن نمایند
در این نشست صمیمی معاون برنامه ریزی استانداری البرز گفت: توسعه  زیربنایی بخش های تولیدی ، صنعتی و عمرانی استان البرز از اهمیت ویژه ای برخورداراست و این استان ظرفیت های بالقوه زیادی به لحاط منابع انسانی و سرمایه گذاری ها در اختیار دارد که کشف و به کارگیری این ظرفیت ها بخش مهمی از وظایف بانک هاست.
مظفری با بیان این که  بانک ها در رشد و توسعه  اقتصادی استان نقش تعیین کننده ای دارند ، افزود: بانک مسکن در پرداخت  طرح مهر ، کار فوق العاده ای انجام داده و توانسته این ماموریت مهم را به نحو احسن  به اتمام برساند.
وی ادامه  داد:  کاهش مطالبات از دغدغه های اصلی مسوولان استان است که در این راستا بایستی تمام تلاش خود را بکارگیریم تا گردش مالی به رونق اقتصادی منجر شود.
وی با اشاره به این که  وصول مطالبات  معوق ، توان  بانک ها را در راستای ارایه خدمات مطلوب و تسهیلات جدید بالا برده و بکارگیری این تسهیلات سبب رونق اقتصادی در استان میشود از مسوولان  و دست اندر کاران امر به ویژه از فرمانداران و بخشداران در سطح استان خواست در جهت وصول مطالبات معوق با بانک های عامل به خصوص بانک مسکن بیش از پیش تلاش و همکاری کنند.

 

آخرین بروزرسانی 1394/4/22